Czy palenie papierosów powoduje raka?Pamiętam takie zdarzenia. Do biura w którym jakiś czas temu pracowałem, kolega przyniósł gazetę „Skandale”. Był to taki żałosny brukowiec dla idiotów, wydawany w pierwszych latach III RP.

Pokazał nam artykuł w którym jakiś żartowniś napisał, że gdzieś w Meksyku w jakiejś wiosce rodzą się chłopcy z dwoma siusiakami. Na dowód czego pokazano nieudolnie spreparowane zdjęcia takich chłopców, które już na pierwszy rzut oka pokazywały, że ktoś robi sobie jaja.


Jednak kolega który nam artykuł pokazał upierał się, że musi to być prawda i żadne argumenty nie były w stanie go przekonać, że to taki prymitywny żart. Jego podstawowy argument był taki: przecież napisali o tym w gazecie. Powtarzał to jak mantrę: przecież napisali o tym w gazecie, a skoro napisali to musi to być prawda!


Obecna „pandemia” pokazała, że takich idiotów jest na świecie zdecydowana większość! Jak napisali w gazecie albo pokazali w telewizji, że jest „pandemia” , to żadne argumenty nie są w stanie przekonać ludzi, że zostali zrobieni w konia. Nawet pokazanie oficjalnych danych statystycznych, z których wynika,, że średnia wieku ludzi którzy zmarli na „kowida” wynosi 83 lata, zaś śmiertelność tej choroby wynosi 0,12%.

Jak to? Przecież napisali o tym w gazecie i pokazali w telewizji! To musi być prawda.


Od dziesiątków lat piszą w gazetach, że palenie tytoniu i wdychanie pyłów i gazów powstałych podczas spalania drewna i jego pochodnych (węgla) powoduje raka.

Czy tak jest istotnie?

Jest to taka sama prawda jak ta o dzieciakach którym wyrosły dwa fiuciki!

Włączmy na chwilę swój rozum, oczywiście ci co go posiadają.


W czasie setek tysięcy lat, ludzie siedzieli przy ogniskach, wdychając nieprawdopodobną ilość pyłów i gazów powstałych podczas spalania drewna. Ludzka cywilizacją zawdzięcza swój rozwój ...ogniskom, czyli spalaniu drewna i węgla dla celów grzewczych, przyrządzania posiłków i ochrony przez dzikimi zwierzętami.

Jeśli ktoś ma kominek a jednocześnie elektroniczny oczyszczacz powietrza, no niech rozpali w kominku, zamknie jego drzwiczki i załączy oczyszczacz. Urządzenie to będzie pracować jak szalone, tyle pyłu znajduje się w powietrzu, pomimo zamknięcia drzwiczek kominka. Jeśli te drzwiczki uchylimy, to oczyszczacz „oszaleje” będzie pracował na najwyższych obrotach cały czas, bez przerwy.

Więc jaka musi być ilość pyłów powstała przy paleniu drewna tuż przy ognisku? Jaką ilość dymów i pyłów pochłonie każdy człowiek który przy ognisku przebywa choćby kilka godzin??

A przecież pyły i dymy powstałe przy paleniu ognisk to nie wszystko: palą i paliły się lasy, wybuchały wulkany wyrzucając do atmosfery nieprawdopodobną ilość pyłów i trujących gazów, pyły i trujące gazy wydzielały łuczywa używane do oświetlania domów, świecie woskowe, lampki łojowe, naftowe czy karbidowe.

I co? Ano nic! Ludzkość przetrwała i ma się dobrze. Organizm ludzki został tak zaprojektowany przez Stwórcę (albo jak kto chce -Ewolucję), że doskonale sobie radzi z zanieczyszczeniami gazowymi i pyłowymi które dostają się do płuc podczas oddychania!

Gdyby było inaczej ludzkość by wyginęła!


Czy są jakieś dowody na powyższe, oprócz zdroworozsądkowych?

Oczywiście! Ogólnie dostępne dane statystyczne. Co z nich wynika?

Ano to, że ani zanieczyszczenie powietrza pyłami i gazami, ani palenie papierosów nie wpływa negatywnie na średnią długość życia ludzi na całym świecie.


Czy zatem produkty gazowe i pyłowe będące efektem spalania węgla i drewna są szkodliwe dla zdrowia ludzi?

Gdyby tak było istotnie, to w miastach o szczególnie zatrutym powietrzu, średnia długość życia byłaby znacząco krótsza niż w ośrodkach miejskich o czystym powietrzu. Tak jednak nie jest! Według danych GUS-u najdłużej w Polsce żyją mieszkańcy Krakowa, średnia długość życia jest tam znacząco wyższa niż w wielu innych polskich miastach i wynosi 79 lat. Jednocześnie według danych Europejskiej Agencji Środowiska, Kraków jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie i pod względem zatrucia powietrza zajmuje 10 miejsce w Unii Europejskiej.

Identycznie jest w innych miastach, na przykład w Pekinie, o czym poniżej!


A co z papierosami? Przecież wdychanie dymu z papierosów, to to samo, co wdychanie dymów i pyłów z ogniska.


Statystycznie najdłużej na świecie żyją Japończycy (83,98 lat) , a niewiele krócej Grecy (81,04). Jednocześnie Grecy wypalają największą ilość papierosów na świecie (43,7% mężczyzn i 34 % kobiet pali papierosy) zaś Japończycy tylko nieznacznie „w puszczaniu dymka”Grekom ustępują.(Przeciętna liczba wypalanych dziennie papierosów wynosi 8,5 szt. na osobę w Grecji i powyżej 6 szt. w Japonii co uplasuje to państwo na 4 miejscu na świecie w konsumpcji tytoniu).

Według Danych WHO średnia długość życia w Chinach (państwie o najbardziej zatrutych przez przemysł wodach, glebie i powietrzu) wynosi 76,4 lat i jest wyższa niż w wielu państwach europejskich, takich jak Węgry (75,57), Rumunia (75,57), Bułgaria (74,62), Serbia (75,24), Macedonia (75,7), itp.

Z danych WHO wynika także, że z powodu raka płuc (który powinien dziesiątkować mieszkańców Chin z powodu smogu) umiera (w stosunku do liczby mieszkańców) więcej ludzi w czystej ekologicznie Kanadzie (9,67 % wszystkich zgonów) niż w Chinach (6,8% wszystkich zgonów) o zdewastowanym środowisku naturalnym.

Średnia długość życia w Pekinie (które jest miastem o najbardziej zatrutym powietrzu na świecie, w którym smog jest zjawiskiem powszechnym) wynosi 81 lat i jest porównywalna ze średnią długością życia w Kanadzie, gdzie o smogu nikt nie słyszał. Jednocześnie Pekińczycy wypalają najwięcej w Chinach papierosów. (więcej na ten temat tutaj: http://pospoliteruszenie.org/smog%20w%20polsce.html )


I co wy na to „młodzi, wykształceni z dużych miast? Uwierzycie o chłopczyku z dwoma siusiakami tylko dlatego, że napisali o tym w gazecie a pod artykułem podpisał się jakiś profesor?


Kto i dlaczego „przyprawił gębę” papierosom, czyniąc je odpowiedzialnymi za plagę nowotworów?


Zrobiły to koncerny farmaceutyczne, produkujące wszelkiego rodzaju szczepionki, czyli silne trucizny. To one: „szczepionki” są odpowiedzialne za plagę chorób nowotworowych, co wynika w sposób oczywisty ze statystyk.


W państwach gdzie tak zwana „wyszczepialność” dzieci, młodzieży i dorosłych jest wysoka, zgony na choroby nowotworowe stanowią istną plagę.

Największą na świecie „wyszczepialność” zafundowali sobie Węgrzy (prawie 100%), jednocześnie Węgry są absolutnym liderem na świecie w zgonach spowodowanych chorobami nowotworowymi.

Najmniejszą „wyszczepialność” w Europie ma Matla i tam jest najmniej zgonów z powodu nowotworów.

Co więcej: Malta jest europejskim i światowym liderem w statystyce najdłuższej oczekiwanej długości życia w zdrowiu. Szacowana oczekiwana długość życia w zdrowiu to liczba spodziewanych lat życia bez poważnych ani umiarkowanych problemów zdrowotnych, które ograniczałyby normalną ludzką aktywność.

Maltańscy chłopcy urodzeni w 2011 roku mogą oczekiwać 70 lat życia w zdrowiu, zaś dziewczynki – 71 lat. Są to najlepsze prognozy dla mieszkańców państw europejskich.

Maltańscy pięćdziesięciolatkowie mogą oczekiwać 23 lat życia w zdrowiu. Mężczyźni w wielu 65 lat na Malcie mogą oczekiwać jeszcze 12 lat życia, zaś kobiety: 11 (jest to odpowiednio trzeci i szósty najlepszy wynik w Europie). Więcej tutaj: http://www.ktopyta.pl/maja-najnizsza-wyszczepialnosc-i-najdluzej-zyja-w-zdrowiu/

Jednocześnie mieszkańcy Malty należą do najmniej aktywnych fizycznie na świecie, ponadto razem z mieszkańcami Wielkiej Brytanii są na szczycie statystyk otyłości w Unii Europejskiej. O czym te dane świadczą?

Ano o tym, że nawet jeśli statystycznie cała populacja niezbyt dba o zdrowie (otyłość, brak ruchu) to nawet niewielkie ograniczenie szczepień powoduje, że cała populacja żyje „długo i szczęśliwie”, w przeciwieństwie do mieszkańców państw poddanych terrorowi szczepionkowemu i dbających (nawet przesadnie) o własne zdrowie. (więcej tutaj: http://pospoliteruszenie.org/Rak%20a%20szczepienia.html )


Palenie papierosów jako przyczyna plagi nowotworów, to blaga, wymyślona przez głównego sprawcę nieszczęścia: producentów tak zwanych szczepionek”, czyli śmiercionośnych płynów zabijających nieświadomych zagrożenia ludzi poprzez wywoływanie chorób nowotworowych.


Papierosy to chłopiec do bicia, z czego nie wynika abym zachęcał do ich palenia!


Drogi Czytelniku, Stwórca wyposażył cię w rozum, używaj go zamiast bezmyślnie wierzyć w to co napisali w gazetach albo pokazali w telewizorze! Nawet jak podpisze się pod brednią tuzin „naukowców”Anthony Ivanowitz

06.12.20211r.

Www.pospoliteruszenie.org