Żyj zdrowo
czyli jak zapewnić sobie zdrowie, bez lekówW swojej ponad 20 letniej działalności publicystycznej napisałem kilkadziesiąt artykułów poświęconych tematyce medycznej, które opublikowałem na swojej stronie internetowej: www.pospoliteruszenie.org  oraz kilkanaście na Neonie i innych portalach.

Chciałbym dokonać podsumowania tematyki "jak zdrowo żyć" i uniknąć chorób i cierpień.

Podstawą naszego zdrowia są:

1. Właściwa masa ciała. Człowiek otyły  narażony jest na dużą ilość różnych schorzeń, które wynikają głównie z przeciążenia całego organizmu zbędną tkanką tłuszczową, która musi być  odżywiana, co nadmiernie eksploatuje organy wewnętrze aż w końcu je uszkadza. Otyłość (jeśli nie jest objawem jakiejś choroby) jest skutkiem niewłaściwego odżywiania i nadmiernej konsumpcji. Człowiek otyły jeśli chce być zdrowy musi zredukować masę ciała poprzez zmianę nawyków żywieniowych i stylu życia

2. Aktywność fizyczna. Stwórca tak skonstruował człowieka, że jest on w założeniu "maszyną ruchu". Jeśli człowiek prowadzi siedząco leżący tryb życia, jego "maszyna ruchu"  wiotczeje, mięśnie zanikają i porastają tkanką tłuszczową, narządy wewnętrzne pracują na "pół gwizdka". Maszyna ruchu marnieje co organizm sygnalizuje jakąś chorobą. Podstawą zdrowia jest codzienny ruch, choćby długie spacery, czy sporty rekreacyjne.

3. Aktywność fizyczna musi być właściwie ukierunkowana. Gdy tylko pojawią się odpowiednie warunki pogodowe, chodzimy i biegamy boso (po mokrej trawie lub piasku), co poprawia strukturę krwi oraz odprowadza z człowieka nagromadzone ładunki elektryczne do ziemi.  Codziennie (jeśli pogoda i praca zawodowa na to pozwalają) opalamy się w wymiarze 30 minut, w godzinach od 11 do 13, w naszym klimacie od maja do października.  Do słońca wystawiamy jak najwięcej ciała, najlepiej 100 %.
Opalanie dostarcza naszemu organizmowi witaminę d3, która spełnia kluczową rolę w wielu procesach życiowych. Poziom witaminy d3 w organizmie powinien wynosić  powyżej 80 ng/ ml

3. Właściwe odżywianie. Każdy organizm człowieka jest skomplikowaną fabryką chemiczną. Podstawą jej prawidłowego funkcjonowania jest dostarczenie "surowców" niezbędnych do "produkcji". Jeśli jakiegoś surowca zabraknie, organizm sygnalizuje to  chorobą. Dlatego nasza dieta musi być maksymalnie urozmaicona: różne mięsa, jarzyny, owoce, ryby (zwłaszcza tłuste, zawierają duże ilości witaminy d3), itp, oraz co najmniej 3 jajka dziennie. Jajko jest doskonale zbilansowanym posiłkiem, można je jeść "ile kto chce". Brednie o tym jak to jajka podwyższają poziom cholesterolu, można pomiędzy bajki włożyć jak i samą koncepcję o "złym" i dobrym cholesterolu.

4. Dieta powinna zapewnić organizmowi zasadowy odczyn PH, w granicach od 7,2 do 7,4 PH. Zakwaszony organizm generuje ogromną ilość chorób w tym nowotworowych, co udowodnił Otto Wartburg, laureat Nagrody Nobla. Od czasu do czasu powinniśmy zbadać sobie poziom pH naszego organizmu za pomocą pasków lakmusowych. Badanie powinno dotyczyć pH krwi, bądź moczu. Jeśli badanie pokaże, że organizm jest zakwaszony, to najszybszą metodą jego odkwaszenia jest spożywanie codziennie 1 łyżeczki  sodki oczyszczonej rozpuszczonej w szklance wody, Możemy też odkwasić organizm spożywając    ocet jabłkowy, co trwa jednak dłużej.

5. Osoby dorosłe powinny codziennie spożywać niewielką ilość alkoholu (50 g), najlepiej  jakiejś nalewki leczniczej, na przykład nalewki tybetańskiej (na czosnku), oraz 1 do 2 pestek moreli gorzkiej. Pestki zawierają amigdalinę (witaminę b17) która posiada silne działanie antynowotworowe.

6.Jeśli czujemy się dobrze, nie należy przeprowadzać żadnych badań kontrolnych, gdyż potencjalnie mogą być one niebezpieczne dla zdrowia. Stwórca konstruując człowieka wyposażył go w zdolności samoleczenia. W każdej sekundzie  życia, wewnątrz naszego organizmu ujawnia się niezliczona ilość zmian chorobowych (w tym nowotworowych!) które nasz organizm likwiduje bez naszej wiedzy! Jeśli udamy się do lekarza zaś ten zleci nam przeprowadzenie różnych badań, które wykryją jakieś zmiany chorobowe (na przykład nowotworowe, które sam organizm by zlikwidował w krótkim czasie) to osoba "zdiagnozowana" doświadcza gigantycznego stresu, który może ją zabić, zaś na pewno dramatycznie pogorszą jakość jej życia psychicznego.
Metody diagnostyczne nie uwzględniają osobniczych różnic u ludzi, możliwe są błędy w ocenie i interpretacji badań, tym częstsze im bardziej skomplikowana jest aparatura diagnostyczna, częste są wady i szkodzenia aparatury, co diagnosta często przeoczy, itp.  
Mój znajomy trafił z bólem brzucha do profesora medycyny, który po serii badań zdiagnozował u niego duży guz nowotworowy zlokalizowany w jelicie i wyznaczył termin operacji. Lekarz gminny (do którego w desperacji udał się chory) po dokładnym obmacaniu chorego, zdiagnozował...korek kałowy i zalecił lewatywę. Chory natychmiast po lewatywie wyzdrowiał i aż strach pomyśleć jak by się zakończył operacja usunięcia mu...gówna.

7. Nie należy przyjmować leków współczesnej farmakologii, gdyż są one trujące. Statystyki zgonów w USA pokazują, że rocznie umiera tam ponad 200 tysięcy ludzi z powodu zatrucia lekami. (w Polsce szacuję liczbę zgonów z tego powodu na ok 60 tysięcy ludzi).  Jest to trzecia przyczyna zgonów w USA, po chorobach serca i nowotworach. Absolutnie nie należy przyjmować żadnych szczepionek ani szczepić nimi dzieci, gdyż są one odpowiedzialne za plagę nowotworów, co pokazują  międzynarodowe statystyki przyczyn zgonów.  Im bardziej wyszczepiona jest dana populacja, tym więcej w niej zgonów nowotworowych.

8. Czynnikiem chorobotwórczym jest stały, silny stres w środowisku zawodowym bądź rodzinnym. Należy nauczyć się żyć z silnym stresem , w tym poprzez powtarzane wielokrotnie w ciągu dnia ćwiczenia oddechowe. Należy oddychać głęboko (przeponą) przez kilka minut. Stres jest jednym z czynników zakwaszających organizmu. Ćwiczenia oddechowe natleniają komórki ciała przeciwdziałając temu procesowi.

9. Aktywność seksualna. Jest to  ważny element zdrowia. Brak aktywności seksualnej skutkuje u kobiet objawami somatycznymi zwanymi wdowią chorobą, zaś u mężczyzn problemami z prostatą. 

10. Wentylacja w miejscu pracy i w domu. Badania pokazują, że w skutek braku właściwej wentylacji jesteśmy stale podtruwani dwutlenkiem węgla, który ludzie wydychają. Dopuszczalny poziom dwutlenku węgla w pomieszczeniach gdzie przebywają ludzie wynosi 1000ppm. Powyżej tego poziomu dwutlenek węgla jest trujący. Dobrze jest zbadać poziom dwutlenku węgla w mieszkaniu (zwłaszcza w sypialni) miernikiem co2, bądź zlecić takie badania Sanepidowi bądź Państwowej Inspekcji Pracy.
Nie wolno zakładać  na pysk tak zwanych "maseczek" na kowida, gdyż prowadzą one do zatruwania organizmu co2 utrudniając jego usuwanie spod maski. Dodatkowo mnożą się w nich grzyby, pleśnie, bakterie i wszelki inny syf, ktory jest wdychany dp płuc.

 11. Psychiczne aspekty zdrowia. Wiele schorzeń (zwolennicy Nowej Germańśkiej Medycyny twierdzą, że większość) ma podłoże psychiczne.  Znane przysłowie ludowe "w zdrowym ciele zdrowy duch", należałoby zmodyfikować w taki sposób: zdrowy duch -zdrowe ciało.  Są dwa podstawowe aspekty zdrowia psychicznego. Pierwszy: nie zamartwiaj się tym na co nie masz wływu,  drugi: obracaj się w gronie ludzi pogodnych, życzliwch i wesołych, zaś unikaj  wszelkich smutasów i osób o toksycznej osobowości.

O tym jak wielkim zagrożeniem dla życia i zdrowia ludzi jest współczesna medycyna, świadczy przykład strajku generalnego lekarzy w Izraelu kilkanaście lat temu.
W czasie  czterech miesięcy strajku, śmiertelność spadła tam o 30%.

Jeśli pomimo realizowania powyższych zaleceń dopadnie nas jakaś choroba, to tylko w przypadku różnego rodzaju urazów skutkujących zranieniami i złamaniami należy udać się do konkretnego lekarza. W innych przypadkach należy ich omijać na kilometr, gdyż nie realizują oni postulatu kanadyjskiego lekarz  Williama Osler, zwanego ojcem współczesnej medycyny.. Osler w wielu swoich pracach pisał:

„Jednym z pierwszych obowiązków lekarza jest edukowanie mas, aby nie brały lekarstw, gdyż po nich zdrowiejemy dwa razy: raz po zatruciu lekami, dwa z choroby.

Współcześni lekarze ignorują zalecenia Oslera, faszerując pacjentów trującymi lekami i toksycznymi szczepionkami różnego rodzaju, gdyż medycyna za sprawą powszechnej korupcji świata lekarskiego przez firmy farmaceutyczne, przestała służyć zdrowiu i życiu ludzi.  Świat "białych kitli" haniebnie sprostytuował się na rzecz Big Farmy..
Teoria infekcyjności  Ludwika Pasteura sprowadziła medycynę w ślepy zaułek, z którego  nigdy nie wyjdzie, gdyż  Big Farma która  korumpuje lekarzy, nie ma w tym interesu finansowego.

Dlatego w przypadku jakiś problemów zdrowotnych, naiwnością jest szukanie pomocy w służbie  zdrowia. Musimy polegać na ziołolecznictwie, oraz na tradycyjnych terapiach takich jak leczenie bańkami, pijawkami (ta terapia wróciła do łask współczesnej medycyny i jest dostępna w wielu państwach w szpitalach), oraz na interwencjach poza farmakologicznych. (masażach, ćwiczeniach, fizykoterapii, itp  )

Anthony Ivanowitz
28.01.2024r.
www.pospoliteruszenie.org