Zadbaj o siebieBiochemik, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny, z roku 1931 – Otto Heinrich Warburg, jeden z czołowych biologów komórkowych XX wieku, odkrył, że przyczyną nowotworów jest zbyt duża kwasowość organizmu, co oznacza, że pH, (potencjał wodorowy) w organizmie jest poniżej normalnego poziomu wynoszącego 7,365. Warburg badał metabolizm guzów nowotworowych oraz oddychanie komórkowe i odkrył, że komórki nowotworowe utrzymują się i rozwijają w niższym pH, już przy pH=6, jest to spowodowane produkcją kwasu mlekowego i podniesionego poziomu CO2. Warburg wierzył, że istnieje bezpośredni związek pomiędzy pH a tlenem. Wyższe pH, czyli odczyn zasadowy, oznacza większe stężenie cząsteczek tlenu, podczas gdy niższe pH – odczyn kwaśny, oznacza niższe stężenie tlenu … sam tlen jest potrzebny do utrzymania i funkcjonowania zdrowych komórek.

Dr Jerzy Jaśkowski twierdzi, że zakwaszenie organizmu  jest głównie skutkiem braku skutecznej wentylacji pomieszczeń w których przebywają ludzie. Wydychany przez ludzi dwutlenek węgla  nie jest usuwany z pomieszczeń, jego stężenie rośnie co prowadzi do zatrucia organizmów i fatalnego w skutkach zakwaszenia organizmu.
Skutkiem zakwaszenia są nie tylko nowotwory, ale i ( jak twierdzi dr Jaśkowski powołując się na badania Warburga) ...zawały serca.

Dr Jaśkowski przypomina, że większość zawałów ma miejsce nad ranem, gdy stężenie co2 w sypialniach jest maksymalne. Nadmierna ilość dwutlenku węgla zawartego we wdychanym powietrzu, uszkadza mięsień sercowy.  Wystarczy jednak "odkwasić" mięsień sercowy, a zawał mija prawie natychmiast. Takim lekiem który odkwaszał mięsień sercowy w ciągu kilkunastu minut była strofantyna, wytwarzana z ziela skrętnika. Strofantyna była podawana dożylnie. Leczenie zawałów strofantyną było bardzo tanie i skuteczne, dlatego też uprawa skrętnika została w Europie zakazana, zaś produkcja strofantyny zatrzymana. Ten bandycki zakaz produkcji strofantyny wymusiły koncerny farmaceutyczne.
Dopuszczalne stężenie dwutlenku węgla (co2) w pomieszczeniach w których przebywają ludzie wynosi 1000 ppm.
Miałem okazję sprawdzić trafność twierdzeń dr. Jaśkowskiego co do przyczyn zawałów serca, badając stężenie co2 w sypialni mojego brata który doznał zawału serca rok temu. O godzinie 5 rano w sypialni w której spał mój brat, stężenie co2 było...niemierzalne miernikiem który posiadałem. Miernik posiada skalę do 6000 ppm, zabrakło skali aby dokonać pomiaru. Stężenie co2 powyżej 20 tys.ppm zabija człowieka w kilkanaście minut!
Z ciekawości dokonałem pomiarów co2 w sypialniach znajomych i dalszej rodziny: wszędzie to samo- zabrakło skali w mierniku. 
Przestraszeni tym faktem znajomi pozakładali w sypialniach wentylację, zaś jeden z nich rekuperację w całym domu.
Problem przestał istnieć, w każdym przypadku stężenie co2 w sypialniach nie przekracza teraz 1000 ppm. Znajomi poczuli się zdecydowanie lepiej, budzą się wypoczęci i bez symptomów zatrucia co2. (zmęczenie, bóle głowy, zawroty, itp)
Jeśli chcecie się Państwo przekonać czy i Wy nie trujecie się wydychanym przez siebie dwutlenkiem węgla, zakupcie miernik co2. najtańsze modele kosztują nieco ponad 100 zł i można je nabyć na przykład na portalu Allegro.
Jestem prawie pewny, że pomiary poziomu co2 w waszych sypialniach, będą równie niepokojące, jak i w przypadku moich znajomych.
Nawet nowo budowane domy mają kiepską wentylację, co wystawia fatalne świadectwo  ich projektantom. Znajomy który po pomiarach co2, zdecydował się na założenie w całym domu rekuperacji , był zdumiony efektami. Zniknął nieprzyjemny zaduch, obniżyła się wilgotność powietrza, ze ścian zniknęła pleśń, zaś ...kuchenna deska do krojenia wyschła tak, że  wygięła się w łuk!
Oczywiście parametry powietrza można  w rekuperatorze dowolnie ustawić. Mój znajomy zapłacił  za urządzenie i montaż ponad 20 tysięcy złotych. 
Zdecydowanie taniej wychodzi założenie sprawnej wentylacji, czasami wystarczy kratka wentylacyjna zainstalowana w ścianie.
Ten prosty zabieg uchroni Was przed fatalnymi skutkami zdrowotnymi zakwaszenia organizmu przez wdychanie co2, które Wasz organizm usuwa bezustannie jako odpad przemiany materii.


PS. Rekuperacja

to system wentylacji połączony z odzyskiem ciepła. Ciepłe powietrze usuwane z budynku ogrzewa zimne powietrze tłoczone do budynku, w tak zwanym rekuperatorze. Taki system ogranicza straty ciepła podczas wentylowania pomieszczeń.
Anthony Ivanowitz

1.06.2023r.

Www.pospoliteruszenie.org