Pójdę boso
Izba Lekarska w Gdańsku od lat szykanująca profesora nauk medycznych Fredrychowskiego (za jego metody leczenia ignorujące zalecenia koncernów farmaceutycznych) osiągnęła w końcu swój cel. Profesor sam zrezygnował z członkostwa w izbie i wzburzony napisał apel do lekarzy w całej Polsce. (apel tutaj: https://anthony.neon24.org/post/170748,apel-profesora-fredrychowskiego-do-polskich-lekarzy-cz-2 )
Lektura tego dokumentu pokazuje profesora jako uczciwego lekarza starającego się wyleczyć pacjenta likwidując przyczynę choroby, a nie jak to czynią prawie wszyscy lekarze w Polsce stosujący „procedury” , likwidować objawy choroby chemicznymi, szkodliwymi lekami.
Osoba profesora zainteresowała mnie, wysłuchałem dwie jego prelekcje, w jednej z nich podał on informację, że chodzenie boso poprawia strukturę krwi, co można zaobserwować pod mikroskopem oglądając krew osoby przed przed chodzeniem boso i po takim spacerze. Im dłużej trwa chodzenie boso, tym struktura krwi jest lepsza.
W jakim cele Stwórca zaprojektował taki zdumiewający mechanizm?


Moja hipoteza jest taka: Jeśli przyjmiemy, że pierwsi ludzie pojawili się w Afryce, a więc w miejscy gdzie jest gorąco, to nie używali oni żadnego obuwia po pierwsze, że bo nie było takiej potrzeby a po drugie jakieś prymitywne obuwie przeszkadzało by w chodzeniu a głównie w szybkim bieganiu.


Chodzili więc  boso i biegali boso. Ponieważ byli  w większości myśliwymi, to polując na zwierzęta przebiegali boso ogromne przestrzenie. Im który myśliwy więcej biegał boso tym miał  "lepszą" krew. A więc był zdrowszy i silniejszy, a tym samym miał większe szanse reprodukcyjne.

Był to sprytny mechanizm promujący w ewolucji ludzkości osobników silnych i zdrowych.
Ponieważ ludzkość skolonizowała inne kontynenty, gdzie z różnych powodów (niska temperatura) chodzenie boso było niemożliwe, więc opisany mechanizm działał w ograniczonym zakresie, lecz część ludzi o nim wiedziała.
Zauważmy, że od tysięcy lat w medycynie chińskiej bardzo popularne są masaże stóp, wykonywane przez wyspecjalizowane masażystki nawet na ulicach dużych miast. Wielu Chińczyków funduje sonie masaże stóp po drodze do pracy.
Masaż taki działa tak samo jak chodzenie boso: poprawia strukturę krwi!
Gdy wiele lat temu kandydat na prezydenta Polski (nazwiska nie pamiętam) pochwalił się, że produkuje wkładki do butów z "kolcami" które podczas chodzenie masują stopy, został on wyszydzony i wyśmiany jako oszołom. Teraz wiemy, że jego masujące stopy wkładki do butów mają sens, gdyż zastępują niepraktyczne  chodzenie boso.
Morał z opisanej historii jest taki: jak najwięcej chodźmy boso po trawie, piasku, mchu, itp. Z braku takich możliwości masujmy sobie stopy jak najczęściej i jak najdłużej. Masujące wkładki do butów też mają swój sens, jeśli nawet nie pomogą to na pewno nie zaszkodzą!
Szczególnie (jak mi się wydaje) polecane jest chodzenie boso dla osób „wyszczepionych.” Wiemy z badań naukowych, że osoby takie mają uszkodzoną krew. Masaż stóp podczas chodzenie boso mógłby wspomóc organizm w przywróceniu krwi właściwej struktury.
A więc: chodźmy boso!


Anthony Ivanowitz

10.02.2023r.

Www.pospoliteruszenie.org