Chocholi taniec


czyli miałeś chamie złoty róg, ostał ci się jeno sznurNarodowym sportem Polaków "w temacie" polityki, jest chocholi taniec milionów ludzi, którym wydaje się, że robią coś wartościowego "dla ojczyzny", choć w istocie wirują oni  bezmyślnie w otępieniu,  prezentując bezmiar głupoty i naiwności.


Po każdej zmianie rządu, zaś na prowincji po każdej zmianie władz lokalnych, z mroku wyłaniają się chocholi tancerze. Ich głównym celem jest....zmienić nazwy ulic, gdyż w swojej głupocie nic innego nie potrafią zaproponować!

Ludzie ci uwielbiają polityczne gesty bez znaczenia; a to zorganizują jakiś marsz w trakcie którego pomachają sobie chorągiewkami, a to tłumnie pobiegną "na wybory" w swojej naiwności myśląc, że to od nich zależy "przyszłość ojczyzny" nie dostrzegając, że ktoś ich robi w konia dokonując właściwych wyborów dużo wcześniej, już na etapie kompletowania list wyborczych.


W tym samym czasie gdy oni kręcą się w chocholim tańcu, szubrawcy którzy wybijają im rytm na bębnie, plądrują im najpierw kieszenie, później kradną garderobę by ostatecznie zostawić ich z gołą dupą i biało czerwoną chorągiewką w garści.


Ale jest wesoło! Sukcesów jest bez liku, na przykład na niwie zamiany nazw ulic, z niesłusznych ideologicznie, na słuszne !


Jak Polska długa i szeroka, tak nasi gminno – miejscy  chocholi tancerze namieszali w nazewnictwie ulic, że trudno spotkać obywatela który by potrafił wytłumaczyć jak dojechać do budynku w którym aktualnie mieszka, z dworca – dajmy na to - „ Świętego Antoniego” ( dawny dworzec  III zjazdu PZPR )


O ile za komuny, by dotrzeć do celu ( to jest na ulicę powiedzmy Nikity Chruszczowa), należało jechać ulicami: Gagarina- Armii Czerwonej – Nowotki – Związku Radzieckiego – Armii Ludowej, to obecnie aby dotrzeć w to samo miejsce tylko położone  przy ulicy Świętego Józefa, należy jechać następującymi ulicami: Najświętszej Panienki- Różańcową – Świętego Rocha – Kościelną – Zakonniczą – Ministrancką – Biskupią – Klasztorną . (...Nie dość, że w nazwach ulic namieszali, to jeszcze objazdów narobili, ku wkurwieniu obywateli III RP...) .


Wracając nocą z imienin, czy dyskoteki, obywatel nie ma szans dotrzeć do własnego domu inaczej niż pieszo, gdyż tylko absolwenci studiów teologicznych i ministranci, są w stanie wytłumaczyć taksówkarzowi  którędy ma jechać, aby dotrzeć do celu. Taki spektakularny sukces „ w temacie „  ideologicznego wymierzania sprawiedliwości dziejowej nazwom ulic odnieśliśmy !!! .


A może być jeszcze weselej, jeśli negatywna selekcja kadr samorządowych i rządowych będzie postępować w dotychczasowym tempie .

Nie dziwmy się, jeśli pewnego poranka dowiemy się z gazety, że już nie mieszkamy przy ulicy  Serca Jezusowego 1, lecz przy ulicy Wesołych Gejów 15 .


Najbliższy marsz Niepodległości rozpocznie swój pochód na placu Równości Płci i przejdzie ulicami: Donalda Tuska- IV Rzeszy Niemieckiej- Walki o Klimat- Braterstwa LGTB i zakończy się przed Sejmem.

Manifestanci będą machali biało czerwonymi flagami, dyskretnie zasłaniając gołe tyłki, bo tylko tyle im zostawią szubrawcy wybijający na bębenku rytm do chocholego tańca!


Anthony Ivanowitz

15.11.2923r.

Www.pospoliteruszenie.org