Festiwal bicia piany

 

 

Od wielu już lat trwa w polskojęzycznych mediach festiwal bicia piany o polskim antysemityzmie. Jaki cel chcą osiągnąć polskie media, wzniecając waśnie na tle narodowościowym?

 

 

   Na łamach  „Rzeczpospolitej” trwa w najlepsze festiwal bicia piany na temat „polskiego antysemityzmu”. Już dwa razy  „dała głos” pani Cały- doktor z Żydowskiego Instytutu Historycznego. Po pani Cały, „dał głos” profesor Krzemiński.  Ja rozumiem:  pan kazał sługa musi, ale to juz staje się żałosne! Ile można klepać w kółko to samo, jacy to Polacy wredni antysemici? Festiwal bicia piany na temat polskiego antysemityzmu trwa w najlepsze  w polskich mediach  od kilkunastu już  lat, czemu początek dało publiczne wystąpienie  ówczesnego prezesa Światowego Kongresu Żydowskiego- pana Singera -  który groził Polsce, że będzie tak długo „upokarzana” na arenie międzynarodowej, aż wypłaci odszkodowanie za mienie Żydów pozostawione w Polsce. Po panu Singerze, z żądaniem wypłat odszkodowań  „wyskoczył” kilka tygodni temu były ambasador Izraela w Polsce, niejaki Peleg. Gdy tylko pan Peleg uderzył w stół, natychmiast odezwały się nożyce w polskojęzycznych mediach, w tym w „Rzeczpospolitej”. Ponieważ „napięcie musi rosnąć”, więc  zapytam Pana Lisickiego, redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”: kiedy następne wywiady z Panią Cały, z panem Grosem, Krzemińskim, a może coś o mordowaniu Żydów przez AK w Powstaniu Warszawskim? A może jakieś „Nowe Jedwabne”?  Proszę się nie krygować, jak „upokarzać” – to upokarzać! 
Były prezes Światowego Kongresu Żydowskiego, Pan Singer  oświadczył publicznie inicjując akację „Kasa-za mienie” , że Polska będzie tak długo upokarzana na arenie światowej, aż wypłaci odszkodowania za mienie Żydów pozostawione w Polsce. No więc drodzy Dziennikarze „Rzepy”: upokarzajcie, jak mus, to mus! Tylko skóry na niedźwiedziu nie dzielcie: zapewne prędzej traficie na bezrobocie (jak były już redaktor „Gazety Wyborczej” pan Michał Cichy, który w ramach akcji „upokarzania” Polaków, napisał w roku 1993, że Polacy mordowali Żydów w Powstaniu Warszawskim), niż otrzymacie obiecane  przez Singera ochłapy. Znam wiele osób które podobnie jak ja przestały kupować „Rzeczpospolitą”, oburzone jej udziałem w akcji „upokarzania” Polaków, do czasu aż „zmiękną” i  sypną Żydom kasą!  Upokarzajcie – a skończycie jak Michał Cichy!

 

Anthony Ivanowitz

www.pospoliteruszenie.org

17. czerwca. 2009r